2017 йил 7 июль куни “Ўзстандарт” агентлиги “Ўзбекистон миллий метрология институти” давлат корхонаси директори вазифасини бажарувчи Фахриддин Валижонович Саматов ва Корея Республикаси томонидан “HANA PLANT CO., LTD” ишончли вакили Kim You Choul биргаликда аҳдлашув баёнини туздилар. Томонлар биргаликда Маъсулияти чекланган жамият шаклидаги қўшма корхонани ташкил этиш ҳақида аҳдлашдилар ва ўзаро манфаатли келишувда қуйидаги истиқболли режалар амалга оширилади:
- корхона стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш соҳаларида фаолият олиб боради, бу борада юридик ва жисмоний шахсларга хизмат кўрсатади, шунингдек амалдаги бошқа қонун хужжатлари билан тақиқланмаган фаолият турларини олиб боради;
- корхонада Ўзбекистон Республикасида табиий газ намлигини ўлчаш воситаларини метрологик текширувдан ўтказиш (қиёслаш, калибрлаш, синаш) бўйича лаборатория ташкил этилади ва республикада фаолият кўрсатаётган автомобилларга газ тўлдириш шахобчаларида ҳамда саноатнинг бошқа соҳаларида қўлланиладиган табиий газ намлигини ўлчаш воситаларининг метрологик таъминотини амалга оширади.
- Томонлар корхонанинг устав лойиҳасини кўриб чиқиш ва якуний тахририни тайёрлашга келишдилар. Уставда корхона фаолиятининг асосий мақсади ва вазифалари,  функциялари, моддий-техник базасини ривожлантириш, ва Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатларига зид бўлмаган бошқа фаолият турлари билан ҳам шуғулланиши мумкинлиги белгилаб олинди.

7 июля 2017 года Государственное предприятие «Узбекский национальный институт метрологии» Агентства «Узстандарт» в лице исполняющего обязанности директора Саматова Фахриддина Валижоновича, и HANA PLANT CO., LTD Республики Корея, в лице доверенного лица Kim You Choul, составили протокол намерения. Стороны договорились о создании совместного предприятия в форме Общества с ограниченной ответственностью и согласно взаимовыгодному соглашению будут реализованы следующие перспективные планы:
- предприятие будет вести деятельность в области стандартизации, метрологии и сертификации, оказания услуг юридическим и физическим лицам в данной сфере, а также другие виды деятельности, не запрещённые действующим законодательством Республики Узбекистан.
- на предприятии будет создана лаборатория по проведению в Республике Узбекистан метрологического контроля (поверка, калибровка, испытания) средств измерений и испытаний используемых в отраслях экономики республики, а также проведению испытаний с целью сертификации продукции и т.д.
- Стороны договорились о рассмотрении проекта устава предприятия и подготовке окончательной редакции. Уставом будут определены основные цели, функции и задачи, развитие материально-технической базы предприятия и других видов деятельности, не запрещённых действующим законодательством.