Жорий йилнинг 18 сентябр куни Ўзбекистон стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш агентлигида Корея халқаро ҳамкорлик бўйича агентлигининг (KOICA) Ўзбекистондаги офиси директори жаноб Сон Сонг Иль ва директор ўринбосари Хан Сонг И хоним билан учрашув бўлиб ўтди.
«Ўзстандарт» агентлиги Бош директори Дилшод Саттаров KOICA нинг Ўзбекистондаги офиси раҳбариятини “Замонавий ахборот технологияларини қўллаш орқали “Ўзстандарт” агентлиги салоҳиятини ошириш ва ривожланиш Бош режасини ишлаб чиқиш” номли лойиҳани амалга оширишда кўрсатаётган амалий ёрдамлари учун миннатдорчилик билдирди.
Сўнг, АКТ ривожлантириш гуруҳи раҳбари Фузулиддин Усманов лойиҳа доирасида олиб борилаётган ишлар тўғрисида тўхталиб ўтди.
Учрашувда лойиҳа доирасида ишлаб чиқилган ахборот тизимини амалиётга жорий қилиш ҳамда унинг расмий ишга тушириш маросимини ўтказиш бўйича ташкилий ва техник масалалар кўриб чиқилди.
Томонлар ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантириш ва замонавий ахборот технологияларини жорий қилиш бўйича «Ўзстандарт» агентлиги ва KOICA ўртасида янги лойиҳаларни кўриб чиқишга келишиб олдилар.

18 сентября текущего года в Узбекском агентстве стандартизации, метрологии и сертификации состоялась встреча с директором офиса KOICA в Узбекистане г-ном Сон Сонг Иль и заместителем директора г-жой Хан Сонг И.
Генеральный директор агентства «Узстандарт» Дилшод Саттаров поблагодарил руководство офиса KOICA в Узбекистане за содействие в реализации совместного проекта технического содействия «Укрепление потенциала агентства «Узстандарт» путем применения ИКТ и разработка Генерального плана развития». Затем руководитель группы по внедрению ИКТ Фузулиддин Усманов ознакомил присутствующих с состоянием работ, проводимых в рамках внедрения проекта.
На встрече обсуждены организационные и технические вопросы внедрения информационных систем, разработанных в рамках указанного проекта и детали проведения церемонии официального запуска.
Стороны высказались за продолжение сотрудничества и договорились о рассмотрении предложений по новым проектам между агентством «Узстандарт» и KOICA в области внедрения современных информационных технологий.