«Ўқув хоналари (аудиториялар, лаборатория хоналари, устахоналар) хавфсизлиги тўғрисида»ги умумий техник регламент лойиҳаси муҳокамага қўйилмоқда.
Ушбу умумий техник регламент лойиҳаси Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2015 йил 19 октябрдаги 298-сонли   “2020 йилгача бўлган даврда сифат миллий инфратузилмасини ривожлантириш дастурини тасдиқлаш тўғрисида”ги Қарорининг ижросини таъминлаш мақсадида Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган.
Лойиҳа бўйича таклифларни 2016 йил 28 ноябрга қадар Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигига юборишингиз мумкин.

На обсуждение выносится проект Общего технического регламента Республики Узбекистан «О безопасности учебных помещений (аудитории, лабораторных кабинетов, учебных мастерских)».
Проект разработан Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19.10.2015 года  №298  «Об утверждении программы развития национальной инфраструктуры качества на период до 2020 года»
Предложения и замечания по проекту следует направлять в Минвуз до 28.11.2016г. по адресу: 100095, г. Ташкент, ул. Чимбой-2, 96.