Ҳар бир ота-она фарзанди дунёга келганда бир хурсан бўлса, кейинчалик унинг соғлом ва баркамол бўлиб, ижобий натижаларни қўлга киритганида қувочи икки карра ошади.
“Ўзстандарт” агентлиги Қашқадарё стандартлаштириш ва метрология бошқармаси Давалкоголинспекция ҳудудий инспектори Султон Очилов ўз фарзандлари тақдирига жуда катта эътибор билан қарайди. Эгамбердиевлар хонадонида 5 нафар фарзанди вояга етмоқда. Фарзандлари Эгамбердиева Фарангиз ва Эгамбердиева Бону спортнинг карате тури билан шуғулланади. Қизлар спортнинг карате тури бўйича Ўзбекистон ва ҳалқаро турнирларда нуфузли ўринларни эгаллаб келмоқда.
Эгамбердиева Фарангиз Султон қизи 1996 йил 23 сентябрда Қарши шаҳрида туғилган. Қарши Давлат Университетининг Жисмоний Маданият факультети “Хотин-қизлар  спорти”  йўналиши,  2-босқич 01466-гуруҳ талабаси. Спортнинг ”Каратэ-до” тури билан 2011 йилнинг январидан буён шуғулланади, Ўзбекистон  Каратэ Миллий  Федерацияси  терма жамоаси аъзоси, спорт усталигига номзод. Эгамбердиева  Фарангиз  бир  неча  бор вилоят чемпиони, 2 карра Ўзбекистон чемпиони, 2 карра Ўзбекистон Кубоги сохибаси 1 карра Халкаро  турнир ғолибаси, Марказий Осиё чемпиони.
Эгамбердиева Бону Султон қизи 2002 йил 14 февралда Қарши шаҳрида туғилган.  Қарши  шаҳар  9-мактабнинг  8 синф ўқувчиси. Спортнинг ”Каратэ-до” тури  билан  2011 йилнинг  январидан  буён  шуғулланади. Ўзбекистон Каратэ Миллий Федерацияси  терма жамоаси  аъзоси. Эгамбердиева  Бону кўп карра  вилоят чемпиони, 3 карра Ўзбекистон чемпиони,  3 карра Ўзбекистон Кубоги соҳибаси,  6 карра вилоятлар чемпиони.
2016 йилнинг 21-25 ноябрь кунлари Индонезия давлатининг Макассар шаҳрида Осиё мамлакатларининг 24 давлати иштирокида ўтказилган расмий 15-Осиё чемпионатида Эгамбердиева Бону фахрли 3-ўринни эгаллади. У 1-жангини Қозоғистон давлати вакиласи билан ўтқазиб, 4-2 ҳисобида ғолиб бўлди, 2-жангини Эрон давлати вакиласи билан ўтказиб, 3-2 ҳисобида имкониятни бой берди. У учинчи ўрин учун Хитой давлатининг вакиласи билан жангда иштириок этиб, 5-0 ҳисобида ғолиб бўлди ва 15-Осиё чемпионатининг бронза медалига сазовор бўлди.

В Республике Узбекистан проделано очень много работ по ведению здорового образа жизни молодёжи. Созданы все необходимые и современные условия для развития спорта. А это в свою очередь даёт свои плоды.
Территориальный алкогольный инспектор Кашкадарьинского управления стандартизации и метрологии Очилов Султон Эгамбердиевич имеет 5 детей. Дети Эгамбердиева Фарангиз и Эгамбердиева Бону занимаются спортом. Дочери инспектора занимают первые места в международных турнирах по карате.
Эгамбердиева Фарангиз Султоновна родилась 23 сентября 1996 года в городе Карши. Фарангиз учится в Государственном университет Карши в факультете физической культуры «Женский спорт». Фарангиз с 2011 года занимается спортом «Каратэ-до», является членом Национальной федерации Каратэ Узбекистана, кандидат на мастер спорта. Эгамбердиева Фарангиз является чемпионкой области, 2 кратным чемпионом Узбекистана, обладателем кубка Узбекистана, чемпионом Средней Азии, победителем Международных соревнований.
Эгамбердиева Бону Султоновна родилась 14 февраля 2002 года в городе Карши. Бону учится в 8 классе 9-школы города Карши. Бону с 2011 года занимается спортом «Каратэ-до», является членом Национальной федерации Каратэ Узбекистана. Эгамбердиева Бону многократная чемпионка области, 3-кратная чемпионка Узбекистана, 3-кратная обладательница Кубка Узбекистана, 6-кратная чемпионка областных соревнований. Обладательница бронзовой медали чемпионата Азии прошедшим 21-25 ноября 2016 года в городе Маккасар Индонезия.