Пойтахтимизда “Менинг армиям – менинг фахрим!” деб номланган кўргазма очилди
Тошкент Фотосуратлар уйида 14 январь – Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан “Менинг армиям – менинг фахрим!” деб номланган танлов-кўргазма ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Бадиий академияси ҳамкорлигида Қуролли Кучларимиз ташкил этилганлигининг 25 йиллигига бағишлаб ўтказилган кўргазмада юзга яқин ижодий ишлар намойиш этилди.
Ўзбекистон Республикаси мудофаа вазирининг ўринбосари М.Солиев, Ўзбекистон Бадиий академияси раиси ўринбосари Ф.Тошмуҳамедов ва бошқалар мамлакатимиз сарҳадлари дахлсизлиги ва халқимиз осойишталигини ишончли ҳимоя қилишга қодир миллий армиямиз шаклланганини таъкидлади.
– Бу каби танловлар ҳарбий хизматчиларни Ватанга муҳаббат, танлаган касбига садоқат руҳида тарбиялаш, юксак жанговар тайёргарлик даражасини ошириш, ўқув ва хизмат интизомига риоя зтишини янада мустаҳкамлашда муҳим аҳамиятга эга, – дейди Тошкент ҳарбий округи ҳарбий хизматчиси Шавкат Исматов. – Ҳар бир ижодий ишда миллий армиямизнинг куч-қудратини янада ошириш, халқ ва армия бирдамлигини мустаҳкамлаш каби ғоялар мужассам.
Мазкур танловдан кўзланган мақсад Қуролли Кучлар тизимида амалга оширилаётган ислоҳотлар, эришилаётган ютуқларни халқимиз, айниқса, ёшларга етказишдан иборатдир.
Профессионал ва ҳаваскор рассомлар, фотографлар ижодий ишларида мустақиллик йилларида мудофаа тизимида босқичма-босқич амалга оширилаётган ислоҳотлар натижалари акс эттирилган.

В столице открылась выставка «Моя армия – моя гордость!»
В Ташкентском Доме фотографии прошел конкурс-выставка “Моя армия – моя гордость!”, посвященный 14 января – Дню защитников Родины.
На выставке, организованной Министерством обороны Республики Узбекистан и Академией художеств Узбекистана в честь 25-летия образования Вооруженных Сил нашей страны, представлено около ста творческих работ.
Заместитель министра обороны Республики Узбекистан М.Солиев, заместитель председателя Академии художеств Узбекистана Ф.Тошмухамедов и другие отметили, что в нашей стране сформирована национальная армия, способная надежно защищать нашу независимость и спокойную, мирную жизнь народа.
– Подобные конкурсы играют важную роль в воспитании военнослужащих в духе любви к Родине, преданности своей профессии, – говорит военнослужащий Ташкентского военного округа Шавкат Исматов. – В каждой творческой работе отражены идеи дальнейшего повышения мощи нашей национальной армии, укрепления единства армии и народа.