“Метрологи хизматлар кўрсатиш маркази” ДК  Масса ўлчаш воситалари устидан давлат метрологик текширув бўлимида маънан эскирган F1, F2 хамда М1 классдаги тарози тошларини қиёслашга мўллжаланган ВЛА-200г-М турдаги лобаратория электрон механик тарози ўрнига, 2016 йилги ривожлантириш дастури асосида Жанубий Кореянинг CAS Corporation фирмасида ишлаб чиқарилган  аниқлик даржаси 0,01mg бўлган  CAUW 220D турли  электрон масса кампаратори харид қилинди.
Харид қилинган электрон масса кампаратори ёрдамида F1, F2 хамда М1 классдаги тошларни киёслаш ишларига ташқи таъсир қилувчи омиллар қисқарди, бу эса қиёслаш ишларини аниқлик даражасини янада оширди.

В отделе Государственного метрологического контроля за средствами измерений мер массы ГП «ЦОМУ» согласно программе развития на 2016 год взамен морально устаревших электро механических лабораторных весов типа ВЛА-200г-М расссчитанных на поверку гирь класса F1, F2 и М1 приобретен электронный масс-компаратор типа CAUW 220D с классом точности 0,01 mg производства фирмы Cas Corporation (Южная Корея).
С помощью приобретенного электронного масс-компаратора уменьшилось количество факторов, действующих извне на поверку гирь класса F1, F2 и М1, что повысило уровень точности поверочных работ.