2018 yil 7 avgust kuni «O‘zstandart» agentligida Germaniyaning «ATLAS International AG» bosh direktor Artur Konrad, «Jenoptik Robot GmbH» kompaniyasi strategik biznez boshqaruvchisi Ralf Shmit va Yevropa mintaqasi bo‘yicha bosh direktor Piter Shtaynerlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: «ATLAS International AG» va «Jenoptik Robot GmbH» kompaniyalari yo‘l xarakati xavfsizligi, transport vositalarini belgilarini qayd qilish, xujjatlarni qalbakilashtirishni yuqori darajada oldini olish, kartodromlarni loyixasini ishlab chiqish va qurish, texnik nazorat sohasida texnologiyalarni ishlab chiqarishga mo‘ljallangan.
Ushbu uchrashuvda «ATLAS International AG» va «Jenoptik Robot GmbH» kompaniyasining faoliyati to‘g‘risida, xususan qoida va standartlarga amal qilish, xavflarni kamaytirish, mehnat unumdorligini oshirish va barqaror rivojlanishga ko‘maklashishning innovatsion yechimlari to‘g‘risida axborot taqdim etildi, shuningdek taqdimot o‘tkazildi.
O‘z navbatida «O‘zMMI» DK va «RSSM» DK xodimlari metrologiya va sertifikatlashtirish sohasida hamkorlik qilish va qo‘shma o‘lchash (kalibrlash) va sinash laboratoriyalarini yaratish uchun istiqbolli loyihalar to‘g‘risida prezentatsiya ko‘rinishida axborot taqdim etishdi.
Uchrashuv borasida «ATLAS International AG» va «Jenoptik Robot GmbH» kompaniyalarining vakillari tomonlar o‘rtasidagi hamkorlikni, shu jumladan texnik hamkorlik va texnik vositalarning elektr magnit mos keluvchanligi parametrlarini o‘lchash/sinash bo‘yicha qo‘shma laboratoriya yaratish bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirishga manfaatdor ekanliklarini bildirdilar.
Ko‘rsatilgan loyihalar doirasida «O‘zMMI» DK va «RSSM» DK negizida laboratoriya yaratilishi, zamonaviy o‘lchash va sinash uskunalari bilan jihozlanishi, mutaxassislarning malakasini oshirish, o‘qitish (stajirovka), ilmiy seminarlarda ishtirok etish, shuningdek xalqaro talablarga asosan SE markirovkasini qo‘llash bo‘yicha birgalikda ishlar bajarilishi ko‘zda tutilgan.
Janob Artur Konrad va Ralf Shmit «ATLAS International AG», «Jenoptik Robot GmbH» va «O‘zstandart» agentligi o‘rtasida mustahkam aloqa o‘rnatishga va barcha faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha hamkorlik qilishga tayyorligini tasdiqladi.

7 августа 2018 года в агентстве «Узстандарт» состоялась встреча с представителями компании «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH» Германия, в лице генерального директора Артура Конрада, руководителя стратегического бизнеса Ральфа Шмитта и генерального директора по региону Европы Питера Штайнера
Справочно. Компании «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH» специализируются на разработке технологии безопасности дорожного движения, производстве регистрационных знаков транспортных средств и документов с высокой степенью защиты от подделки, систем регистрации автотранспорта и техническим осмотром транспортных средств, проектированием и оснащением картодромов (картинг-центров).
Представители компании «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH» и провели презентацию о деятельности организации и предоставили информацию об инновационных решениях по соблюдению правил и стандартов, снижению рисков, содействию устойчивому развитию и внедрению современных систем обеспечения безопасности дорожного движения.
В ходе встречи представители компании «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH» и агентства «Узстандарт» выразили заинтересованность в развитии сотрудничества между сторонами, в том числе по проектам технического сотрудничества и создания совместных лабораторий по контролю качества внедряемых систем и оборудования в рамках рассматриваемого инвестиционного проекта.
В рамках указанных проектов предполагается создание новых измерительных (калибровочных) и испытательных лабораторий в области метрологического контроля и сертификации на базе ГП «Узбекский национальный институт метрологии» и ГП «Республиканский центр испытаний и сертификации», оснащение их современным измерительным и испытательным оборудованием, повышение квалификации и обучение (стажировка) специалистов, а также проведение совместных работ по применению маркировки CE, согласно международным требованиям.
Г-н Артур Конрад и Ральф Шмит подтвердили готовность в установлении тесного взаимодействия и сотрудничества по всем направлениям деятельности между компаниями «ATLAS International AG» и «Jenoptik Robot GmbH» и агентством «Узстандарт».