“O‘zstandart” agentligi Bosh direktori tomonidan tasdiqlangan reja-dasturiga asosan, navbatdagi Sayyor uchrashuvi Toshkent viloyatining Ohangaron shahrida tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvga nafaqat Ohangaron shahridan balki Toshkent viloyatida faoliyat ko‘rsatayotgan tadbirkorlar va ishlab chiqaruvchilar taklif etildi.
Sayyor uchrashuvida “O‘zstandart” agentligi Respublika Sinov va sertifikatlashtirish markazi direktori o‘rinbosari Faxriddin Samatov ishtirok etdi.
F.Samatov yig‘ilish avvalida so‘zga chiqib, hozirgi kunda “O‘zstandart” agentligi faoliyatida amalga oshirib kelinayotgan o‘ziga xos islohotlarning mazmun-mohiyati haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shundan so‘ng uchrashuv ishtirokchilari bilan ochiq muloqot shaklidagi suhbat tashkil etilib, barcha savollarga javob qaytarildi.

Согласно плана мероприятий утвержденного генеральным директором Агентства “Узстандарт” в городе Ахангаран Ташкентской области было проведенно очередная выездная встреча.
На данной встрече кроме предпринимателей и производителей г.Ахангаран, также участвовали представители всего Ташкентской области.
На встерче принимал участие заместитель директора ГП “Республиканский центр испытаний и сертификации” Ф.Саматов.
В вступительном слове Ф.Саматов широко оповестил присутствующих о проводимых реформах в системе Агентства “Узстандарт”.
Встреча прошла на открытом диологе с предпринимателями и производителями и были даны ответы на все интересующие вопросы участников.