O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2015 yil 11 noyabrdagi 326-sonli qorori bilan tasdiqlangan «Siqilgan tabiy gazda, suyultirgan neft gazida yoki dizel va gazsimon yoqilg‘i aralashmasida ishlaydigan transport vositalarining xavfsizligi to‘g‘risida» gi umumiy texnik reglamentda belgilangan sinov usullarini bajarish bo‘yicha «ALJ-Samarqand» mas’uliyati cheklangan jamiyati va «AVTO STANDART ETALON» mas’uliyati cheklangan jamiyati sinov laboratoriyalari o‘rnatilgan tartibda akkreditatsiya qilindi.
Milliy akkreditatsiya organining qaroriga asosan «ALJ-Samarqand» mas’uliyati cheklangan jamiyati, «AVTO STANDART ETALON» mas’uliyati cheklangan jamiyati sinov laboratoriyalari O‘z DSt ISO/IEC 17025:2007 «Cinov va kalibrlash laboratoriyalari kompetentligiga qo‘yiladigan umumiy talablar» standartiga muvofiqligi tasdiqlandi va UZ.AMT.07.MAI.987 va UZ.AMT.07.MAI.988-son bilan Davlat reyestrida ro‘yxatga olindi.

Для проведения работ по испытаниям газобаллонного оборудования в соответствии с требованиями Общего технического регламента «О безопасности автотранспортных средств, работающих на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или смеси дизельного и газообразного топлива», утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11.11.2015г. №326, аккредитованы в установленном порядке две новые испытательные лаборатории: ООО «AVTO STANDART ETALON» и ООО «ALJ-Samarqand».
Решением Национального органа по аккредитации испытательные лаборатории ООО «AVTO STANDART ETALON» и ООО «ALJ-Samarqand» признаны соответствующими требованиями Государственного стандарта O‘z DSt ISO/IEC 17025:2007 «Общие требования к компетентности испытательных и калибровочных лабораторий», и зарегистрированы в Государственном реестре за номерами №UZ.AMT.07.MAI.987, №UZ.AMT.07.MAI.988.
С полным перечнем аккредитованных испытательных лабораторий можно ознакомиться на нашем сайте в разделе «Аккредитация» - «Государственные реестры»