Samarqand va Jizzax viloyatlaridagi korxonalarning mutaxassislari uchun Joriy yilning 13–26 iyun kunlari o‘quv kurslari tashkil etildi.
“O‘zstandart“ agentligi Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy tadqiqot instituti hamda Samarqand standartlashtirish va metrologiya boshqarmasi va “Samarqand sinov va sertifikatlashtirish markazi” DK hamkorligida Samarqand va Jizzax viloyatlaridagi korxonalarning mutaxassislari uchun “Standartlashtirish”, “Metrologiya” hamda “Avtotransport vositalarining texnik holatiga doir xavfsizlik talablari va ularni tekshirish usullari, shuningdek GBU xavfsizligiga doir talablar hamda sinash va kalibrlash laboratoriyalarining kompiyetentliligini O‘zDSt ISO IEC 17025:2007 asosida baholash” mavzularida 2016 yil 13–26 iyun kunlari o‘quv kurslari tashkil etildi.
Mazkur seminarda “UzBAT” QK AJ, “Davlat sanitariya epidemiologiya nazorati markazi” Samarqand viloyat boshqarmasi, “O’zbekropanservis” AJ kabi yirik korxonalarning mutaxassislari ishtirok etdilar.
O‘quv kurslarida ishtirok etgan korxonalarning vakillari kun tartibidagi mavzular yuzasidan “O‘zstandart“ agentligining mutaxassislari bilan fikrlashdilar. Hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javob olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

В период с 13 по 26 июня текущего года для специалистов предприятий Самаркандской и Джизакской областей были организованы выездные учебные курсы.
Научно исследовательским институтом стандартизации, метрологии и сертификации, совместно с Самаркандским управлением стандартизации и метрологии и ГП «Самаркандский центр испытаний и сертификации» агентства «Узстандарт» 13-26 июня 2016 года были организованы учебные курсы для специалистов предприятий Самаркандской и Джизакской областей. Согласно программы на учебных курсах были рассмотрены вопросы стандартизации, метрологии, оценки компетентности испытательных и калибровочных лабораторий по стандарту O‘z DSt ISO IEC 17025:2007, а также требования безопасности и методы проверки технического состояния автотранспортных средств, требования безопасности ГБО.
В работе учебных курсов принимали участие представители и специалисты СП АО “UzBAT”, “Центр государственного надзора санитарии и эпидемиологии” Самаркандской области, АО “O’zbekropanservis” и др. Участники учебного курса не только повысили уровень своих знаний, но также имели возможность непосредственно общаться со специалистами, задавать интересующие вопросы и получить на них исчерпывающие ответы.