O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2015 yil 19 oktyabrdagi “2020 yilgacha bo‘lgan davrda Sifat milliy infratuzilmasini rivojlantirish dasturini tasdiqlash to‘g‘risida”gi 298-sonli, 2015 yil 14 oktyabrdagi “Muvofiqlikni baholash to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorlari va “2017 yilda SMSITIda tashkilotlar va korxonalar rahbar xodimlari va mutaxassislari malakasini oshirish Reja-jadvali”ga muvofiq 2017 yilning 16 yanvaridan Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy-tadqiqot institutida quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha ikki haftalik (80 soat) malaka oshirish kurslari tashkillashtiradi:
-Sanoatda texnik nazoratni o‘tkazishni tashkillashtirish;
-Menejment tizimini sertifkatlashtirish.
Kurslarni muvaffaqiyatli tamomlagan tinglovchilarga o‘rnatilgan namunada serifikat va guvohnoma beriladi.
Kurslarda o‘qish masalalari bo‘yicha SMSITI Malaka oshirish markaziga quyidagi telefon raqamlari orqali murojaat qilish mumkin: (0371) 250-12-63, 253-85-26, 253-80-81, 250-22-23.

К вниманию руководителей предприятий, организаций, субъектов предпринимательства и специалистов, участвующих в оценке соответствия!
В соответствии с постановлениями Кабинет Министров Республики Узбекистан «Об утверждении программы развития национальной инфраструктуры качества на период до 2020 года» от 19 октября 2015 г., № 298 и «О мерах по реализации Закона Республики Узбекистан «Об оценке соответствия» от 14 октября 2015 года № 292, согласно Плану-графику повышения квалификации руководящих работников и специалистов на 2017 год Научно-исследовательским институтом стандартизации, метрологии и сертификации организуются с 16 января 2017 года двухнедельные (80 часов) курсы повышения квалификации по следующим направлениям:
- Организация проведения технического контроля в промышленности;
- Сертификация систем менеджмента.
Слушателям, успешно окончившим курс, выдается сертификат и удостоверение установленного образца.
По вопросам обучения обращаться в Центр повышения квалификации НИИСМС по телефонам: (0371) 250-12-63, 253-85-26, 253-80-81, 250-22-23.