Mamlakatimizning Erondagi elchixonasi koʻmagida Oʻzbekiston texnik jihatdan tartibga solish agentligi, Eron Milliy standartlashtirish tashkiloti (INSO) oʻrtasida onlayn-muloqot boʻlib oʻtdi..jpg)
Unda ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Standartlashtirish, texnik jihatdan tartibga solish va muvofiqlikni baholash boʻyicha uzoq muddatli hamkorlik mexanizmni yaratish va Xalqaro standartlashtirish tashkiloti (ISO), Xalqaro elektrotexnika komissiyasi (IEC) va Islom mamlakatlarining standartlar va metrologiya instituti (SMIIC) doirasidagi hamkorlikning samaradorligini oshirish yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv natijasiga koʻra, xalqaro huquq normalariga asoslanib soha yoʻnalishida yangi anglashuv memorandum loyihasi ishlab chiqishga kelishib olindi.

При поддержке посольства нашей страны в Иране был организован онлайн-диалог между Агентством по техническому регулированию Узбекистана (Özttsa) и Национальной организацией по стандартизации Ирана (INSO).
На мероприятии обсуждались вопросы двустороннего сотрудничества. Был проведен обмен мнениями по созданию механизма долгосрочного сотрудничества в области стандартизации, технического регулирования и оценки соответствия и реализации тесного сотрудничества, повышению эффективности сотрудничества в рамках Международной организации по стандартизации (ISO), Международной электротехнической комиссии (IEC) и Института стандартов и метрологии исламских стран (SMIIC).
По итогам встречи была достигнута договоренность о разработке нового проекта меморандума о взаимопонимании о сотрудничестве в области отраслевого направления на основе норм международного права.