O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 30-mart kuni videoselektor majlis bo‘lib o‘tdi. Unda ko‘p qavatli uy-joylarni ta’mirlash, kommunal, sog‘liqni saqlash sohalari, ichki ishlar tizimidagi mavjud muammolarni bartaraf etish masalalari ko‘rib chiqildi.
Ko‘p qavatli uy-joylarni vaqtida va sifatli ta’mirlash, hududlarni obodonlashtirish, xususiy uy-joy mulkdorlari shirkatlari faoliyatini muvofiqlashtirish va yanada takomillashtirish zarurligi qayd etildi. Hududlar rahbarlarining bu boradagi mas’uliyati va javobgarligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Majlisda ko‘p qavatli uylarda yashaydigan aholiga zarur sharoitlar yaratish, kommunikatsiya tizimlarini ta’mirlash, hududlarni obodonlashtirish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
Joriy yilning 9-fevral kuni profilaktika inspektorlari faoliyatini takomillashtirish, ularga qulay shart-sharoitlar yaratish va inspektorlarni xizmat uylari, avtomobillar bilan ta’minlash bo‘yicha berilgan topshiriqlar ijrosi ham ko‘rib chiqildi.
Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev raisligida 5-yanvar va 7-fevral kunlari o‘tgan yig‘ilishlarda sog‘liqni saqlash tizimidagi muammolarni bartaraf etish, sohani yanada rivojlantirish masalalari muhokama qilingan edi.
O‘tgan vaqt mobaynida bu borada tegishli farmon va qarorlar qabul qilinib, ijrosiga kirishildi. Majlisda qishloq vrachlik punktlarini optimallashtirish, shoshilinch tez tibbiy yordam xizmatini yaxshilash, aholiga sifatli tibbiy xizmat ko‘rsatish, poliklinikalar ish vaqtini uzaytirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborot berildi.

Под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 30 марта состоялось видеоселекторное совещание. На нем рассмотрены вопросы ремонта многоэтажных домов, устранения имеющихся проблем в сферах коммунального хозяйства, здравоохранения, системе внутренних дел.
Особое внимание уделено своевременному и качественному осуществлению работы по ремонту многоэтажных домов, благоустройству территорий, координации и совершенствованию деятельности товариществ частных собственников жилья, вопросам повышения ответственности руководителей регионов.
На совещании даны соответствующие поручения по созданию необходимых условий населению, проживающему в многоэтажных домах, ремонту коммуникационных сетей, благоустройству территорий.
Рассмотрено исполнение поручений Президента нашей страны от 9 февраля текущего года по совершенствованию деятельности инспекторов профилактики, созданию для них благоприятных условий и обеспечению инспекторов служебными домами и автомобилями.
На состоявшихся 5 января и 7 февраля под председательством главы нашего государства Шавката Мирзиёева заседаниях были обсуждены вопросы по решению проблем в системе здравоохранения, дальнейшего развития сферы.
За истекшее время приняты соответствующие указы и постановления в этой сфере. На совещании заслушана информация о ходе исполнения этих документов, в частности, работе, осуществленной по оптимизации сельских врачебных пунктов, улучшению службы экстренной медицинской помощи, оказанию населению качественных медицинских услуг, продлению графика работы поликлиник.
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев дал соответствующие поручения должностным лицам по устранению имеющихся в этих сферах недостатков, определил задачи на перспективу.