Standartlashtirish bo'yicha Texnik qo'mitalarga va texnik jihatdan tartibga solish bo'yicha Ekspert kengashlari uchun Ilmiy-amaliy seminar tashkillashtirildi
Joriy yilning 2-4 may kunlari Standartlashtirish, metrologiya va sertfikatlashtirish ilmiy - tadqiqot institutning majlislar zalida Standartlashtirish bo'yicha Texnik qo'mitalarga va texnik jihatdan tartibga solish bo'yicha Ekspert kengashlarning faoliyatini taomillashtirish yuzasidan “Xalqaro standartlarni joriy etish va texnik reglament ishlab chiqishdagi amaliy jihatlari va dolzarb muammolari” mavzusida ilmiy amaliy seminar tashkillashtirildi. Seminarda turli vazirlik va idoralardan 40 yaqin Texnik qo'mitalar va Ekspert kengashlarning a'zolari hamda “O'zstandart” agentligining mutaxassislari ma'ruzachi sifatida ishtirok etishdi. Vazirlik va idoralarning mutaxassislari bugungi kundagi texnik reglamentlar ishlab chiqishdagi va xalqaro standartlarni joriy qilishdagi muammamolar bo'yicha hamda ularni echishdagi masalalar bo'yicha o'rtoqlashishdi. Ushbu seminar joriy yilning 4 mayiga qadar Standartlashtirish, metrologiya va sertfikatlashtirish ilmiy - tadqiqot institutning majlislar zalida (Toshkent shahar, Yakkasaroy tumani, Chopon-ota ko'chasi, 9 “V”) davom etadi.

Организовано учебно-практический семинар на тему: «Практические аспекты и актуальные проблемы в разработке технических регламентов и внедрения международных стандартов»
Научно-исследовательским институтом стандартизации, метрологии и сертификации Агентства «Узстандарт» 2-4 мая текущего года в 1400-1600 часов организовано учебно-практический семинар на тему: «Практические аспекты и актуальные проблемы в разработке технических регламентов и внедрения международных стандартов» для членов Экспертных советов в области технического регулирования и специалистов технических комитетов по стандартизации.
В этом семинаре участвовали около 40 участников из разных министерств и ведомств, а также в качестве докладчиков участвовали специалисты из Агентства «Узстандарт».
Участники семинара обменивались мнениями по проблемам в разработке технических регламентов и внедрения международных стандартов и решениями устранения проблем.
Текущий семинар продлится до 4 мая 2017 г. в Актовом зале Научно-исследовательского института стандартизации, метрологии и сертификации  (100059. г. Ташкент ул. Чопон-ота 9 «В». Ориентир Мемориальный комплекс «Братские могилы»).