Германияда ишлаб чиқилган ва ҳужжатлар экспертизасини ижобий натижаларида  тан олинган сувдаги темир,  марганец,  сульфат, нитрат, нитрит ва аммонийнинг масса концентрациясини  ўлчашларни бажариш усулияти (ЎБУ) Ўзбекистон Республикаси ЎБУ давлат реестрига O′z OU 0718:2016 (Тест 1.14761:2013), O′z OU 0721:2016 (Тест 1.14770:2013), O′z OU 0722:2016 (Тест 1.14548:2013), O′zOU 0719:2016 (Тест 1.09713:2013),  O′z OU 0717:2016 рақамлари остида киритилган.
“Ўзстандарт” агентлиги Стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш илмий тадқиқот институти томонидан  «Nestle Agro»  МЧЖ  тақдим  этган  ЎБУни  тан  олиш  ва Ўзбекистон Республикаси ҳудудида қўллашга рухсат бериш учун ҳужжатларнинг метрологик экспертизаси ўтказилди ва экспертизанинг натижалари асосида улар тан олинди ва Ўзбекистонда қўллашга рухсат этилди.
Тан олинган ЎБУ ISO ва DIN усулиятларига  мувофиқ  келади  ва ер ости, ер усти ва ичимлик сувларида; денгиз  сувида,  булоқ  сувида  ва қудуқ сувида, уруғлантириш учун озуқа эритмаларида ва тегишли намуна тайёрлашдан кейин тупроқларда ноорганик ионларнинг ионларини ўлчашга имкон беради.
Ўзбекистон Республикасида тан олинган ва қўллашга рухсат этилган ЎБУ бутилкаланган газланган ва газланмаган ҳолда ишлаб чиқариладиган “Nestle Pure Life” сувлари  сифатини текшириш учун қўлланилади.

Измерения и результаты
Внесены в Государственный реестр методик выполнения измерений Республики Узбекистан шесть методик выполнения измерений массовой концентрации ионов: железа, марганца, сульфата, нитрата, нитрита и аммония в воде, разработанных в Германии и признанных в результате положительной экспертизе документов.
Методики выполнения измерений (далее МВИ) массовой концентрации ионов: железа, марганца, сульфата, нитрата, нитрита и аммония внесены в Государственный реестр соответственно под номерами: O′z OU 0718:2016 (Тест 1.14761:2013), O′z OU 0721:2016 (Тест 1.14770:2013), O′z OU 0722:2016 (Тест 1.14548:2013), O′zOU 0719:2016 (Тест 1.09713:2013), O′z OU 0717:2016 (Тест 1.14776:2013) и O′z OU 0720:2016 (Тест 1.14752:2013)
Научно-исследовательским институтом стандартизации, метрологии и сертификации проведена метрологическая экспертиза документации по МВИ, представленной ООО «Nestle Agro» для признания их и допуска к применению на территории Республики Узбекистан и полученным положительным результатам экспертизы они признаны и допущены к применению в Узбекистане.
Признанные МВИ соответствуют методикам ISO и DIN и позволяет измерять ионы неорганических ионов в: подземных, поверхностных и питьевых водах; в морской воде, родниковой воде и воде колодца, питательных растворах для оплодотворении и почвах после соответствующей пробоподготовки.
МВИ массовой концентрации ионов: железа, марганца, нитрата, нитрита и аммония определяются методами фотометри, а ионов сульфата – турбидиметрическим методом.
Признанные и допущенные к применению на территории Республики Узбекистан МВИ применяются на предприятии ООО «Нестле Узбекистан» для контроля качества выпускаемой бутилированной газированной и негазированной воды “Nestle Pure Life.”