“O‘zstandart” agentligi bilan “Tojikstandart” agentligi o‘rtasidagi kelishuvga asosan, joriy yilning 18 – 22 fevral kunlari “Radiotexnika va elektromagnit o‘lchash vositalarini qiyoslash va kalibrlash”, “Standartlashtirish, metrologiya va muvofiqlikni baholash sohasida rahbarning o‘rni” va “Xalq iste’mol mahsulotlarini sinash” ixtisosliklari bo‘yicha Standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish ilmiy-tadqiqot institutida “Tojikstandart” agentligining 6 nafar mutaxassislari o‘z malakalarini oshirdilar.
O‘quv jarayoni malakali professor-o‘qituvchilar tomonidan olib borildi. Amaliy mashg‘ulotlar O‘zbekiston Milliy metrologiya instituti va Respublika sinov sertifikatlashtirish markazining sinov laboratoriyalarida o‘tkazildi. Malaka oshirgan tinglovchilarga kurs yakunida sertifikatlar topshirildi.

На основании соглашения между агентством «Узстандарт» и агентством «Таджикстандарт» 18-22 февраля текущего года в НИИСМС проведены учебные курсы повышения квалификации для шести сотрудников агентства «Таджикстандарт» по специализациям «Поверка и калибровка средств радиотехнических и электромагнитных измерений», «Роль руководителя в сферах стандартизации, метрологии и оценки соответствия», «Испытание товаров народного потребления».
Лекции читали ведущие преподователи института. Практические занятия слушателям организованы в Республиканский ЦИС и УзНИМ. По оканчании курсов слушателям выданы сертификаты.