O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining Rayosati 2016 yil 24 oktyabrdagi 93-sonli Bayonnomasining 4-ilovasiga muvofiq, joriy yilning 19 noyabr kuni “O‘zstandart” agentligining majlislar zalida “Ish yuritish, ijro intizomi hamda yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlaridagi yutuq va muammoloarni bartaraf etish” mavzusida o‘quv-amaliy seminari tashkil etildi.
Mazkur seminarda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi, vazirlik va idoralar hamda “O‘zstandart” agentligi tizimi tashkilotlarining ish yuritish, ijro intizomi hamda yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlayotgan mutaxassislari ishtirok etdi.
Seminarda ish yuritishdagi, ijro intizomidagi hamda yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlashdagi yo‘l qo‘yilayotgan ayrim kamchiliklar hamda ijro intizomiga mas’ul bo‘lgan mutaxassislar huquqiy-me’yoriy hujjat turlarini talab darajasida bilmasligi tanqidiy-tahliliy nuqtai nazardan ko‘rib chiqildi.
Seminar yakunida ish yuritish, ijro intizomi hamda yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlaridagi kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan tavsiyalar ishlab chiqildi.

19 ноября 2016 г. в актовом зале Агентства «Узстандарт» состоялся учебно-практический семинар на тему: «Состояние и устранение недостатков в делопроизводстве, исполнительской дисциплине и работе с обращениями физических и юридических лиц». Семинар проведен во исполнение протокола Президиума Кабинета Министров №93 от 24.10.2016 г.
В работе семинара приняли участие ответственные специалисты по делопроизводству, исполнительской дисциплине и работе с обращениями физических и юридических лиц агентства «Узстандарт» и его подведомственных организаций, а также представители Кабинета Министров Республики Узбекистан, министерств и ведомств.
На семинаре критически рассмотрены имеющиеся недостатки ведения делопроизводства, исполнительской дисциплины и работы с обращениями физических и юридических лиц и  даны рекомендации по их устранению. Участники семинара получили ответы на все интересующие их вопросы, в том числе по действующим нормативно-правовых актам в указанной области.