Muloqot natijasiga koʻra, kelgusi xafta Xalqaro Elektrotexnika Komissiyasi (IEC) tashkilotining IECEE-IECRE muvofiqlikni baholash tizimi boʻyicha ijrochi kotibi Volfram Zeyts va Aristeya Kiriakati bilan uchrashuv oʻtkazishga kelishildi.
Tadbirda IECEE muvofiqlikni baholash tizimining savdodagi texnik toʻsiqlarni bartaraf etish uchun sinov laboratoriya va sertifikatlashtirish idoralarini akkreditatsiyadan oʻtkazishdagi talablar muhokama qilinadi.
Maʼlumot uchun, bugungi kunda IECEE muvofiqlikni baholash tizimiga 52 ta mamlakat aʼzo, 550 ta akkreditlangan sinov laboratoriyasi faoliyat koʻrsatadi, sinov natijalari oʻzaro tan olinadi.

В результате обсуждения было решено провести встречу с Вольфрамом Зейтцем и Аристеей Кириакати, исполнительным секретарем организации МЭК IECEE-IECRE, по системе оценки соответствия на следующей неделе.
На встрече будут обсуждаться требования системы оценки соответствия IECEE для аккредитации испытательных лабораторий и органов по сертификации для устранения технических барьеров в торговле.
Для сведения, на сегодняшний день членами системы оценки соответствия IECEE являются 52 страны, действуют 550 аккредитованных испытательных лабораторий, результаты испытаний взаимно признаются.