2017 йилнинг биринчи ярим йиллигида “РеспубликаССМ” ДК бўйича жами 23 нафар ходимлар малака оширган бўлиб, жумладан 15 нафари Стандартлаштириш, метрология ва сертификатлаштириш илмий тадқиқот институтида, 6 нафари Белоруссиянинг стандартлаштириш, метрология ва сифатни бошқариш бўйича кадрлар малакасини ошириш ва қайтатайёрлаш давлат институтида ва 2 нафари Туркиянинг Туркстандартлари институтида малака оширишди.
Мувофиқликни баҳолашда бевосита иштирок этувчи мутахассисларни белгиланган талаблар асосида сертификатлаштириш юзасидан тегишли ишлар амалга ошириб келинмоқда. “Республика ССМ” ДК да фаолият юритаётган жами 126 нафар ходимларнинг 96 нафари 2017 йилнинг биринчи ярим йиллигида сертификатлаштирилди. Мутахассисларнинг ўз вақтида малака ошириши, халқаро даражада тажриба алмашиниши натижасида кўрсатилаётган хизматлар қаторида фаолият доирасининг кенгайиши ва ривожланиши бегумон.

За первое полугодие 2017 года 23 сотрудника ГП “Республиканского ЦИС” повысили квалификацию. В том числе 15 из них в научно-исследовательском институте стандартизации, метрологии и сертификации, 6 специалистов в Белорусском государственном институте повышения квалификации и переподготовки кадров по стандартизации, метрологии и управлению качеством и 2 специалиста в институте Турецких стандартов.
Государственным предприятием “Республиканский ЦИС” проводятся работы по сертификации персонала в соответствии с установленными требованиями. За первое полугодие 2017 года из 96 специалистов ГП “Республиканского ЦИС” подлежащих к сертификации были сертифицированы. Повышение квалификации специалистов, а также обмен опытом на международном уровне несомненно влияет развитию отрасли.