Муҳокамага “Ўзстандарт” агентлиги ва “Ўзбектуризм” МК нинг “Туристик хизматларни сертификатлаштириш ва инспекция назоратини ўтказиш Қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги қарори лойиҳаси киритилмоқда.
“Туристик хизматларни сертификатлаштириш ва инспекция назоратини ўтказиш Қоидалари”нинг янги таҳрири “Мувофиқликни баҳолаш тўғрисида”ги, “Маҳсулотлар ва хизматларни сертификатлаштириш тўғрисида”ги, “Туризм тўғрисида”ги, ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2014 йил 13 мартдаги 60-сонли қарорига мувофиқ ишлаб чиқилди.
“Туристик хизматларни сертификатлаштириш ва инспекция назоратини ўтказиш Қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги қарори лойиҳасининг матни ва унинг иловалари билан бизнинг сайтда танишишингиз мумкин.
Лойиҳа бўйича таклиф ва эътирозларни “Ўзстандарт” агентлигининг Мувофиқликни тасдиқлаш соҳасидаги техникавий сиёсат бошқармасига 2016 йил 10 майига қадар юборишингиз мумкин.

На обсуждение выносится проект постановления Узбекского агентства стандартизации, метрологии и сертификации и Национальной компании «Узбектуризм» - «Об утверждении Правил сертификации туристских услуг и проведения инспекционного контроля».
Новая редакция «Правил сертификации туристских услуг и проведения инспекционного контроля» разработана в целях приведения указанной процедуры в соответствие с изменениями, внесенными в Законы Республики Узбекистан «Об оценке соответствия», «О сертификации продукции и услуг», «О туризме», а также постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 марта 2014 года №60 «О мерах по совершенствованию порядка лицензирования и осуществления туристской деятельности»
Замечания и предложения по проекту следует направлять в Управление технической политики в области подтверждения соответствия и внедрения систем качества агентства «Узстандарт» до 10.05.2016г.