Жорий йилнинг 15 февраль куни “Тошбозорсавдо” уюшмаси томонидан ташкил этилган Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 22 январдаги “Гўшт ва гўшт маҳсулотлари хавфсизлиги тўғрисидаги умумий техник регламентни тасдиқлаш ҳақида”ги 36-сонли Қарорини Тошкент шаҳар деҳқон бозорларида ижросини таъминлаш юзасидан кенгайтирилган йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда “Тошбозорсавдо” уюшмасига кирувчи деҳқон бозори мутасадди раҳбарлари, давлат ветеринария қўмитаси, санитария-эпидемиология маркази мутахассислари ва “Ўзстандарт” агентлиги мутахассислари қатнашдилар.
Йиғилишда “Гўшт ва гўшт маҳсулотлари хавфсизлиги тўғрисидаги умумий техник регламентининг мазмун моҳияти, гўшт ва гўшт маҳсулотлари учун белгиланган хавфсизлик талаблари, уларни таъминлаш ва давлат назоратини ўтказиш юзасидан қатнашчиларига тушунтириш берилди, бозорларда гўшт маҳсулотларининг реализация жараёнидаги санитария-гигиена муаммоларини ҳал этишда турган масалар юзасидан ахборот берилди.

15 февраля 2018 года в Ассоциации «Тошбозорсавдо» проведено расширенное заседание, по вопросам подготовки к введению Общего технического регламента «О безопасности мяса и мясной продукции», принятого Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 января 2018 года № 36, и вступающего в силу через 18 месяцев.  В работе заседания приняли участие руководители рынков, входящих в ассоциацию “Тошбозорсавдо”, представители агентства «Узстандарт», Государственного комитета ветеринарии, Центра государственного санитарно-эпидемиологического надзора.
Специалисты агентства «Узстандарт» ознакомили участников заседания  с основными требованиями Общего технического регламента «О безопасности мяса и мясной продукции» по обеспечение безопасности, проведению государственного контроля и оценки соответствия установленным требованиям. Также был поднят вопрос о решении проблем, связанных с санитарно – гигиеническим состоянием торговых площадок на рынках при реализации мяса и мясных продуктов.  Участники заседания получили ответы на все интересующие их вопросы.