“Ўзстандарт” агентлиги “Қўқон синов ва сертификатлаштириш маркази” Давлат корхонасининг синов базасини ривожлантириш режа-дастурига мувофиқ, Калибрловчи лабораториялар мажмуасига КНС-10.2 туридаги Светофильтрлар тўплами харид қилинди.
Ушбу светофильтрлар ГОСТ 8.557-2007 га мувофиқ, ўлчов воситаларини қиёслаш (калибрлаш)да фотометрик кўлами, спектрофотометрик тўлқин узунлиги шкаласи учун ишчи стандарт спектр ўтказувчанлиги сифатида фойдаланишга мўлжалланган.
Аккредитация доирасини кенгайтириш мақсадида фойдаланишга топширилаётган КНС-10.2 туридаги Светофильтрлар тўплами “Қўқон синов ва сертификатлаштириш” давлат корхонасига юқори аниқликда ва самарали ишлаш имконини беради.

В соответствии с Планом развития испытательной базы Государственного предприятия «Кокандский центр испытаний и сертификации» (ГП «Кокандский ЦИС») агентства “Узстандарт”, для дооснащения Комплекса калибровочных лабораторий приобретён комплект светофильтров КНС-10.2.
Светофильтры предназначены для использования в качестве рабочего эталона спектрального коэффициента направленного пропускания при поверке (калибровке) фотометрической шкалы и шкалы длин волн фотометров и спектрофотометров в соответствии с ГОСТ 8.557-2007.
Введение в эксплуатацию комплекта светофильтров КНС-10.2 позволит расширить область аккредитации ГП «Кокандский ЦИС», а также повысить уровень точности измерений.