Стандартлаштириш, метрология ва техник жиҳатдан тартибга солиш илмий-тадқиқот институти базасида Стандартлаштириш бўйича халқаро (ISO) ташкилотининг техник қўмиталарига аъзо бўлган мутахассислар учун семинар ташкиллаштирилди.
Ушбу семинарда “Ўзстандарт” агентлиги ва унинг ташкилий тузилмалари, “Ўзбек-турк тест маркази”, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ва бошқа ташкилотлардан вакиллар иштирок этди.
Тадбир давомида техник қўмита аъзоларига ISO стандартларни ишлаб чиқиш тартиби, eCommittees (ISOTC) номли дастурдан фойдаланиш тартиби, аъзоларнинг вазифалар ва ҳуқуқлари тўғрисида атрофлича маълумотлар берилди.

В Научно-исследовательском институте стандартизации, сертификации и технического регулирования состоялся семинар для специалистов, которые стали членами технических комитетов Международной организации по стандартизации (ISO).
В мероприятии приняли участие специалисты, Агентства «Узстандарт», Научно-исследовательского института стандартизации, сертификации и технического регулирования, «Республиканский центр испытания и сертификации», СП ООО «Узбек-турк тест маркази», Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма.
Целью проведения семинара являлось изучения порядка разработки стандартов ISO, порядка использования системы eCommittees (ISOTC), а также задачи и функции членов технических комитетов международной организации по стандартизации (ISO).