2016 йил 18-22 июл кунлари Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOIСA) грант маблағлари асосида молиялаштирилаётган “Замонавий ахборот-коммуникация технологияларини татбиқ этиш ва Бош ривожлантириш режасини ишлаб чиқиш йўли билан "Ўзстандарт" агентлиги имкониятларини ошириш” лойиҳаси амалга оширилиши доирасида "Ўзстандарт" агентлигига Кореялик мутахассисларнинг ишчи ташрифи бўлиб ўтди.
Мутахассислар ҳамкорлигида олиб борилган ишлар натижасида «Ўзстандарт» агентлиги тармоқ инфраструктураси тизимини қуришда мухим хисобланган тармоқ ва сервер ускуналари рўйхати келишиб олинди. Ташриф давомида лойиҳанинг асосий йўналишлари аниқлаб олинди ва умумий лойиҳа амалга оширилиши юзасидан концептуал қарорлар қабул қилинди. Ташриф сўнгида тегишли баён имзоланди.

В период с 18 по 22 июля 2016 года в рамках реализации совместного проекта «Увеличение потенциала агентства «Узстандарт» путем внедрения современных ИКТ и разработка Генерального плана развития», финансируемого за счет грантовых средств Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA), состоялся рабочий визит в агентство «Узстандарт» корейских специалистов.
В результате совместной работы специалистов согласован перечень сетевого и серверного оборудования, необходимого для построения сетевой инфраструктуры системы агентства «Узстандарт», уточнены основные направления разработки проекта и приняты концептуальные решения в целом по реализации проекта. В завершение визита подписан соответствующий совместный протокол.