391 - сонли Давлатлараро техник қўмита мутаҳассислари томонидан ГОСТ “Замки сейфовые. Требования и методы испытаний на устойчивость к несанкционированному открыванию” давлатлараро стандартининг лойиҳаси тайёрланган.
Ижозатсиз киришлардан юридик ва жисмоний шахсларни мол-мулкларини ҳимоялаш мақсадида, шунингдек қадриятларни ишончли сақлаш воситаларини истеъмолчисини ишончли хабардор қилиш учун қулфга оид маҳсулотларни синаш усуллари ва техник талабларга стандартларни актуал ишлаб чиқиш тавсия қилинган.
Стандартнинг лойиҳаси қуйидаги электрон манзилда жойлаштирилган.
Лойиҳа бўйича таклифларни “Ўзстандарт” агентлигининг «Ахборот маълумот маркази» ДК га 2016 йилнинг 5-августигача юборишингизни сўраймиз: Тошкент ш.,Фаробий кўч., 333А, тел:249-18-66, e-mail:infocenter@standart.uz

В рамках выполнения Программы межгосударственной стандартизации на 2016-2017г.г. специалистами Межгосударственного технического комитета №391 подготовлен проект Межгосударственного стандарта ГОСТ “Замки сейфовые. Требования и методы испытаний на устойчивость к несанкционированному открыванию”
В целях защиты имущества физических и юридических лиц, от несанкционированного доступа, а также для достоверного информирования потребителя средств надежного хранения ценностей, предложена актуальная разработка стандарта на технические требования и методы испытаний замочной продукции на основе Государственного стандарта России - ГОСТ Р 51053-2012
С текстом Проекта межгосударственного стандарта можно ознакомиться по ссылке.
Предложения по проекту просим направлять в ГП «Ахборот маълумот маркази» агентства «Узстандарт» до 5 августа 2016 года по адресу: г.Ташкент, ул.Фарабий 333А, тел:249-18-66, e-mail:infocenter@standart.uz