23-24 сентябр кунлари Прагада қўшма Ўзбекистон-Чехия иқтисодий, саноат ва илмий техник ҳамкорлиги бўйича ҳукуматлараро комиссиясининг саккизинчи йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилиш давомида “Ўзстандарт” агентлиги ва Чехия Республикасининг Техник жиҳатдан стандартлаштириш, метрология ва давлат синовлари бошқармаси томонидан 2019-2020 йиллар учун Ҳамкорлик дастури имзоланди.
Шунингдек мувофиқликни баҳолаш ва метрология соҳасида идоралараро ҳамкорликни ривожлантириш жиҳатлари муҳокама қилинди.
Ишчи учрашувлар якунига кўра эришилган келишувлар мамлакатларимизнинг идоралари ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш ёрдам беради.

В Праге 23-24 сентября состоялось восьмое заседание совместной Узбекско-чешской межправительственной комиссии по экономическому, промышленному и научно-техническому сотрудничеству.
В ходе их проведения Агентством «Узстандарт» и Управлением по технической стандартизации, метрологии и государственным испытаниям Чешской Республики была подписана Программа сотрудничества на 2019-2020 годы.
Также были обсуждены аспекты развития межведомственного сотрудничества в области оценки соответствия и метрологии.
Достигнутые по итогам рабочих встреч договоренности будут способствовать комплексному и результативному сотрудничеству между ведомствами наших стран.