Ўзбекистон Республикасининг Сингапур давлатидаги элчихонаси ва “Ўзстандарт”  агентлиги ҳамкорлигида  Alpha Global Capital (Singapore) Pte Ltd and HQC Pte Ltd  компания вакиллари билан видеоконференция бўлиб ўтди.
Мулоқотда бугунги кунда мамлакатимизда ҳалқаро мувофиқликни баҳолаш белгиси билан маҳсулотларнинг сотилиши ва хизматлар кўрсатилиши ҳолати, ҳалқаро стандартлар талаблари асосида ишлаб чиқарилган маҳсулотлар бозори, ҳалқаро стандартлар белгиси остида туризм соҳасининг ривожи, ҳалқаро стандартлар бренди орқали маҳсулотларни экспорт қилиш, импорт ва экспорт махсулотларга қўйилган сифат ва ҳавфсизлик  талаблари, истеъмол маданияти, корхоналарга ҳалқаро сифат сертификати бериш, маҳсулотларни экспорт ва импорт қилувчи корхоналарга мувофиқлик сертификатини расмийлаштириш, маҳаллий экспорт қилувчиларни қўллаб-қувватлаш, мувофиқликни бахолаш бўича трейнинг-ўқув семинарларини ташкил этиш ва ходимлар тайёрлашга оид   масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Онлайн мулоқот натижаларига кўра,  ҳалқаро стандартларни самарали жорий этиш  ва  мувофиқликни баҳолаш ишларини жадаллаштириш юзасидан “Йўл харитаси”ни тайёрлаш ва соҳа йўналишларида кенг кўламли  ҳамкорлик қилишга келишиб олинди.

15 мая 2020 года в сотрудничестве с Посольством Республики Узбекистан в Сингапуре и агентством «Узстандарт» была проведена видеоконференция с представителями Alpha Global Capital (Сингапур) Pte Ltd и HQC Pte Ltd.
В ходе переговоров основное внимание было уделено текущему состоянию продаж и услуг в стране под международным знаком соответствия, рынку продукции, производимой в соответствии с международными стандартами, развитию туризма по международным стандартам, экспорту продукции под брендом международных стандартов, требованию к качеству и безопасности импортируемой и экспортируемой продукции, культуре потребителей, выдаче международных сертификатов качества предприятиям, оформлению сертификатов соответствия для предприятий, экспортирующих и импортирующих продукцию,а также стороны обменялись мнениями по вопросам, связанным с выдачей сертификатов соответствия, поддержкой местных экспортеров, организацией обучающих семинаров по оценке соответствия и обучением персонала.
По результатам онлайн-диалога было решено разработать «Дорожную карту» для эффективного внедрения международных стандартов и ускорить работу по оценке соответствия, а также широкому кругу постоянного сотрудничества в различных областях.