“Ўзстандарт” агентлигининг 05.09.2016 йилдаги 05-784 сонли қарори билан 2016 йил 8 сентябрдан қуйидаги Давлат стандартлари жорий этилди.
O’zDSt ISO/IEC 15408-1:2016
(O’zDSt ISO/IEC 15408-1:2008 ўрнига)
Ахборот технологияси. Хавфсизликни таъминлаш усуллари. Ахборот технологиялари хавфсизлигини баҳолаш мезонлари. 1-қисм. Кириш ва умумий модель.
O’zDSt ISO/IEC 15408-2:2016
(O’zDSt ISO/IEC 15408-2:2008 ўрнига)
Ахборот технологияси. Хавфсизликни таъминлаш усуллари. Ахборот технологияларининг хавфсизлигини баҳолаш мезонлари. 2-қисм. Хавфсизликнинг функционал компонентлари.
O’zDSt ISO/IEC 15408-3:2016
(O’zDSt ISO/IEC 15408-3:2008 ўрнига)
Ахборот технологияси. Хавфсизликни таъминлаш усуллари. Ахборот технологияларининг хавфсизлигини баҳолаш мезонлари. 3-қисм. Хавфсизликка қўйиладиган ишонч компонентлари.
O’zDSt ISO/IEC 27001:2016
(O’zDSt ISO/IEC 27001:2009 ўрнига)
Ахборот технологияси. Хавфсизликни таъминлаш усуллари ахборот хавфсизлигини бошқариш тизимлари талаблар.
O’zDSt ISO/IEC 27002:2016
(O’zDSt ISO/IEC 27002:2008 ўрнига)
Ахборот технологияси. Хавфсизликни таъминлаш усуллари. Ахборот хавфсизлигини бошқаришнинг амалий қоидалари.

Приказом агентства «Узстандарт» от 05.09.2016 г. №05-784 с 8 сентября 2016 года были введены в действие следующие Государственные стандарты в области информационной безопасности:
O’zDSt ISO/IEC 15408-1:2016 |
Информационная технология. Методы обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий. Часть 1: Введение и общая модель. |
O’zDSt ISO/IEC 15408-2:2016 |
Информационная технология. Методы обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий. Часть 2: Функциональные компоненты безопасности. |
O’zDSt ISO/IEC 15408-3:2016 |
Информационная технология. Методы обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий. Часть 3: Компоненты доверия к безопасности. |
O’zDSt ISO/IEC 27001:2016 |
Информационные технологии. Методы обеспечения безопасности системы управления информационной безопасностью. Требования. |
O’zDSt ISO/IEC 27002:2016 |
Информационная технология. Методы обеспечения безопасности. Практические правила управления информационной безопасностью. |