Жорий йилнинг 03-05 май кунлари Ўзбекистон Республикаси ва Саудия Арабистони Подшоҳлиги ўртасида савдо-иқтисодий, фан ва техника, маданият, спорт ва ёшлар соҳасида ҳамкорликни ривожлантириш бўйича ҳукуматлараро комиссиясининг тўртинчи йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилиш доирасида «Ўзстандарт» агентлиги ва Саудия Арабистони Қироллигининг Стандартлар, Метрология ва Сифат ташкилоти (SASO) ўртасида техник ҳамкорлик дастури имзоланди.
Имзоланган Ҳамкорлик Дастури икки давлат ўртасида стандартлаштириш, метрология ва мувофиқликни баҳолаш соҳаларини ривожлантиришга хизмат қилади.

Четвертое заседание Межправительственной комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому, культурному, спортивному и молодежному сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Королевством Саудовская Аравия состоялось 03-05 мая текущего года.
В ходе встречи была подписана программа технического сотрудничества между Агентством «Узстандарт» и Организацией стандартов, метрологии и качества (SASO) Королевства Саудовская Аравия.
Подписанная Программа сотрудничества послужит развитию областей стандартизации, метрологии и оценки соответствия между двумя странами.