Жорий йилнинг 28 июнь куни Тошкент шаҳрида Савдо-иктисодий ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Республикаси ўртасида ҳукуматлараро қўшма комиссиянинг 6-йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилиш доирасида Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати билан Туркия Республикаси Ҳукумати ўртасида техник жиҳатдан тартибга солиш, стандартлаштириш, мувофиқликни баҳолаш, аккредитация
ва метрология соҳаларида ҳамкорлик тўғрисида битим имзоланди.
Имзоланган хужжат икки давлат ўртасида техник жиҳатдан тартибга солиш, стандартлаштириш, метрология ва мувофиқликни баҳолаш соҳаларини ривожлантириш учун хизмат қилади.

28 июня текущего года в Ташкенте состоялось 6-е заседание Совместной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Турецкой Республикой.
В рамках встречи было подписано соглашение о сотрудничестве в области метрологии Технического регулирования, стандартизации, оценки соответствия и аккредитации между Правительством Республики Узбекистан и правительством Турецкой Республики.
Подписанный документ служит развитию органов технического регулирования, стандартизации, метрологии и оценки соответствия между двумя странами.