Ўзбекистон Техник жихатдан тартибга солиш агентлиги ва Европа Стандартлаштириш Қўмитаси (CEN) ўртасида лицензия келишуви имзоланди.
Жорий йилнинг 19 июль куни хамкорлик доирасида, Европа Стандартлаштириш Қўмитаси (CEN)дан 119та Европа стандартлари олинди.
Ушбу Европа стандартлари маҳаллий ишлаб чиқарувчиларга махсулотларни европа стандартларига мувофиқ ишлаб чиқариш, сифатини яхшилаш, рақобатбардошлигини ошириш
ва уларни экспортга етказиб беришни кўпайтиришда хизмат қилади.
Европа стандартлари бўйича қўшимча маълумот олиш учун Ўзбекистон Техник жихатдан тартибга солиш агентлиги, Халқаро ҳамкорлик бошқармасига +998 71 202 00 11 (ички 1027) ёки Агентлик хузуридаги Стандартлаштириш, сертификатлаштириш ва техник жиҳатдан тартибга солиш илмий-тадқиқот институти“ давлат муассасаси (Стандартлар институти)га +998 71 253 85 67 (ички 1026)мурожаат қилишингиз мумкин.

Между Узбекским агентством по техническому регулированию и Европейским агентством по стандартизации (CEN) было подписано лицензионное соглашение.
19 июля текущего года, в рамках сотрудничества, от Европейского агентства по стандартизации (CEN) было получено 119 европейских стандартов.
Эти европейские стандарты дают местным производителям возможность производить продукцию в соответствии с европейскими стандартами, улучшать ее качество, повышать ее конкурентоспособность, и тем самым – увеличению их поставок на экспорт.
За дополнительной информацией о европейских стандартах можно обратиться в Управление международного сотрудничества Узбекского агентства по техническому регулированию,
+99871 202 0011 (внутренний 1027) или в Государственное учреждение Научно–исследовательский институт стандартизации, сертификации и технического регулирования агентства (Институт стандартов) +998 71 253 85 67 (внутренний  1081).