Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлиги ва Покистон Ислом Республикаси Стандартлар ва сифатни назорат қилиш идораси ўртасида онлайн-мулоқот ташкил этилди.
Тадбирда икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. Маҳсулотлар мувофиқлигини баҳолаш, стандартлаштириш, метрология ва техник ёрдам соҳаларини ўзаро тан олиш бўйича имзоланган Битимни амалиётда қўллаш, GSP+ тартибидан фойдаланиш тажрибасини ўрганиш ва қўллаш соҳасида ҳамкорликни йўлга қўйиш масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув натижасига Битимни амалиётда қўллаш бўйича Харакатлар дастури ишлаб чиқишга, Покистонда импорт маҳсулотларга қўйилган талаблар бўйича маълумот олишга, мутахассислар ва маҳаллий маҳсулотларини ишлаб чиқарувчилар учун трейнинг-семинарлар ташкил этишга келишиб олинди.

Организована онлайн-встреча между Агентством по техническому регулированию Узбекистана и Органом по стандартам и контролю качества Исламской Республики Пакистан (PSQCA).
На мероприятии были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества. Обсуждены вопросы реализации подписанного Соглашения о взаимном признании оценки соответствия продукции, стандартизации, метрологии и технической помощи, изучения и применения опыта использования процедуры GSP+.
По итогам встречи было принято решение разработать программу действий по реализации Соглашения, получить информацию о требованиях к импортируемой продукции в Пакистане, а также организовать обучающие семинары для специалистов и производителей местной продукции.