Денис жаҳоннинг иккинчи рақамли теннисчисини енгди
Маҳоратли теннисчимиз Денис Истомин “Катта дубулға” туркумига кирувчи “Australian open – 2017” мусобақасининг яккалик баҳсларида сербиялик Новак Жоковични мағлубиятга учратиб, учинчи даврага йўл олди.
Мамлакатимизда Олимпия ўйинлари дастуридан жой олган теннис жадал ривожланмоқда. Бунинг самарасида маҳоратли теннисчилар камол топиб, нуфузли мусобақаларда юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилмоқда. Денис Истомин ана шундай спортчилардан бири. У “Челленжер”, “Фьючерс” ва АТР таснифига кирувчи қатор нуфузли мусобақаларда ғалаба қозонган.
Д.Истомин “Australian open – 2017” мусобақасининг дастлабки даврасида хорватиялик Иван Додигни мағлубиятга учратди. У навбатдаги даврада дунёнинг иккинчи рақамли теннисчиси сербиялик Новак Жоковичга қарши кортга чиқди. Учрашувнинг биринчи сетида Денис рақибига қарши тезкор ўйин намойиш этди ва 7:6 ҳисобида зафар қучди. Учрашувнинг иккинчи ва учинчи сетларини 7:5, 6:2 ҳисобида ўз фойдасига ҳал қилган Новак тўртинчи сетда тай-брекда маҳоратли теннисчимизга қаршилик кўрсата олмади. Сўнгги ҳал қилувчи бешинчи сетда Денис Истомин кучли рақибига нисбатан ҳар томонлама устун эканини исботлади ва 6:4 ҳисобида ғалаба қозонди.

Денис победил вторую ракетку мира
Наш талантливый теннисист Денис Истомин в одиночных состязаниях соревнования “Australian open – 2017”, входящего в серию "Большого шлема", победил Новака Жоковича из Сербии и вышел в третий круг.
В нашей стране активно развивается теннис, занявший место в программе Олимпийских игр. В результате этого воспитываются талантливые теннисисты, которые достойно защищают честь нашей страны на престижных соревнованиях. Денис Истомин является одним из таких спортсменов. Он одержал победу в ряде престижных соревнований, входящих в серию "Челленжер", "Фьючерс" и АТР.
В первом круге соревнования “Australian open – 2017” Д.Истомин одержал победу над Иваном Додигом из Хорватии. В следующем круге он вышел на корт против второй ракетки мира Новака Жоковича из Сербии. В первом сете Денис продемонстрировал быструю игру против соперника и победил со счетом 7:6. Второй и третий сет встречи Новак сыграл в свою пользу со счетом 7:5, 6:2, в четвертом сете в тайм-бреке, однако, не смог оказать сопротивления нашему талантливому теннисисту. В последнем решающем пятом сете Денис Истомин доказал свое превосходство над сильным соперником и одержал победу со счетом 6:4.