Ҳамкорлик истиқболлари
Жорий йилнинг 3 апрел куни “Ўзстандарт” агентлигида Туркия Давлатидан ташриф буюрган, “ТуркАК” халқаро аккредитация идорасининг Бош секретари Доктор Ҳалил Ибраҳим Четин билан агентлик Бош директори А. Хаитовнинг учрашуви бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувни “Ўзстандарт” агентлиги Бош директори А.Хаитов кириш сўзи билан очиб, “ТуркАК” халқаро ташкилоти билан узоқ йиллик ҳамкорликнинг бугунги ва келгусидаги вазифаларига алоҳида тўхталиб, меҳмонларга ташрифлари ва дўстона ҳамкорлик учун алоҳида миннатдорчилик билдирди.
Учрашувда “Ўзстандарт” агентлиги ва “ТуркАК” ташкилоти ўртасида халқаро аккредитациядан ўтган лабораторияларнинг фаолиятини инспекцион назоратдан ўтказиш ва аккредитация доирасини янада кенгайтириш масалалари бўйича баҳолаш аудитини ўтказиш ишлари муҳокама қилинди.

Сотрудничество с международным органом
3 апреля текущего года в агентстве “Узстандарт” состоялась встреча с Генеральным секретарем международного органа по аккредитации “ТуркАК” Доктором Халил Ибрахим Четин. На встрече участвовали Генеральный директор агентства “Узстандарт” А.А.Хаитов,
директор государственного предприятия “Республиканский центр испытаний и сертификации” Ж.Н.Шукуров, начальник “Управления аккредитации и инспекции” Ш.Б.Алимов, начальник отдела “Международных отношений” Р.Р.Хуснуллин, директор СП ООО “O’zTTM”М.А.Хамзаев и ведущий специалист СП ООО “O’zTTM” Г.Турсунметова.
В ходе встречи были обсуждены вопросы плодотворного и продолжительного сотрудничество между агентством «Узстандарт» и международным органом по аккредитации «ТуркАК», планы на будущее, а также проведение начального аудита для расширения область аккредитации в лабораториях прошедших международную аккредитацию.