МЧЖ «O'zbek-Turk Test Markazi» ҚК Халқаро аккредитациядан ўтгазилди
Жорий йилнинг 3 апрел куни МЧЖ «O'zbek-Turk Test Markazi» ҚК қошидаги Синов лабораториялари мажмуасининг “Тўқимачилик лабораторияси”, “TURK AK” аккредитация идораси томонидан TS EN ISO 17025-2012 “Синов ва калибрлаш лабораториялари компетентлилигига қўйиладиган умумий талаблар” бўйича биринчи инспекция назорати муваффақиятли ўтказилди.
Тасдиқланган режага асосан, тўқимачилик лабораторияси мутахассислари томонидан халқаро меъёрий хужжатнинг синов методлари асосида синовлар ўтказилди.
TURKAK Европа ташкилоти аккредитация-EA га, халқаро аккредитация форуми-IAF ва аккредитация лабораториялари назорати инспекция ташкилоти идоралари –ILAC, хамда ўзаро битим ва хамкорлик MLA-га аъзодир. Бу эса МЧЖ «O'zbek-TurkTestMarkazi» ҚК нинг синов лабораторияси мажмуасининг мустақиллигига ва холислигини таъминлаб, МЧЖ«O'zbek-TurkTestMarkazi» ҚK томонидан расмийлаштирилаётган синов баёномалари натижалари нафақат ички бозорларда балки жаҳон бозорларида тан олиниши имкони бермоқда.

Подтверждение международной аккредитации СП ООО «O’zbek-TurkTestMarkazi»
3 апреля 2017 года эксперты со стороны Турецкого органа по аккредитации успешно провели первый инспекционный аудит лаборатории по проведению испытаний текстильной и обувной продукции СП ООО «O’zbek-TurkTestMarkazi» на соответствие требованиям международного стандарта TS EN ISO 17025-2012 «Общие требования к компетентности испытательных и калибровочных лабораторий».
По составленному плану инспекционного контроля специалисты лаборатории СП ООО «O’zbek-TurkTestMarkazi» провели испытания текстильной продукции согласно методам международных нормативных документов.
TURKAK является членом Европейской организации по аккредитации-EA, Международного аккредитационного форума-IAF и Международного сотрудничества органов по аккредитации лабораторий и контрольных (инспекционных) органов-ILAC, а также входит в Соглашение о взаимном признании-MLA. Это гарантирует независимость и беспристрастность оценки при проведении процедуры лаборатории и обеспечивает мировое признание протоколов испытании, выданных лаборатории при СП ООО «O`zbek-TurkTestMarkazi».