Президентимиз Шавкат Мирзиёев Андижон шаҳрида бунёд этилаётган кўп қаватли уйлар қурилиш участкасида бўлди.
Давлатимиз раҳбарининг 2016 йил 22 ноябрдаги қарорига мувофиқ Андижон шаҳрида кўп қаватли 37 замонавий уй-жой бунёд этилиши белгиланган. Жумладан, жорий йилда Султон Жўра номидаги маҳалла фуқаролар йиғинида 294 хонадонга мўлжалланган еттита кўп қаватли турар жой қурилиши режалаштирилган. Бунинг учун 2,46 гектар ер ажратилган. Ҳозирги кунда қурилиш ишлари жадал олиб борилмоқда.
Бу турар жойлар биринчи галда уйга муҳтож одамларга берилади. Ёш оилаларнинг оёққа туриб олиши, мустақил, эмин-эркин яшаши учун шароит яратади.
Президентимиз бундай уйларни кўпроқ қуриш, ижтимоий инфратузилмани ривожлантириш, бу ерни янги массивга айлантириш, Мустақиллигимизнинг 26 йиллигига халққа туҳфа қилиш, одамларга барча қулайликлар яратиш бўйича зарур кўрсатмалар берди.
Андижон шаҳрида Универсал спорт мажмуаси қуриш, Муҳаммад Юсуф мактабини ташкил этиш, янги истироҳат боғи бунёд қилиш, тиббиёт масканларини капитал таъмирлаш лойиҳалари тақдимоти ўтказилди.
Шавкат Мирзиёев Андижон шаҳрида Республика ихтисослаштирилган кардиология ва Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт марказларининг филиалларини ташкил этиш, вилоят юқумли касалликлар шифохонаси, Андижон давлат тиббиёт институти клиникасини реконструкция қилиш ва замонавий жиҳозлаш ишларининг аҳоли саломатлигини сақлашдаги аҳамияти ҳақида алоҳида тўхталди. Бу хайрли ишларни тезлаштириш бўйича мутасаддиларга топшириқлар берилди.

Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев побывал на стройплощадке в Андижане, где возводятся многоквартирные дома.
В соответствии с постановлением главы нашего государства от 22 ноября 2016 года в Андижане намечено построить 37 современных многоквартирных домов. В частности, в текущем году семь из них на 294 квартиры будут возведены в сходе граждан махалли имени Султона Журы. Под дома выделено 2,46 гектара площадей, сейчас здесь активно ведутся строительные работы.
Квартиры в этих домах в первую очередь будут предоставлены нуждающимся в жилье. Обзаведясь собственным жильем, молодые семьи быстрее встанут на ноги, заживут самостоятельной жизнью.
Глава нашего государства отметил, что необходимо строить еще больше таких домов, дал указания по развитию социальной инфраструктуры на новом массиве, по сдаче домов в эксплуатацию к 26-летию независимости нашей страны.
Состоялась презентация проектов по строительству универсального спортивного комплекса, открытию школы Мухаммада Юсуфа, возведению нового парка и капитальному ремонту медицинских учреждений в Андижане.
Шавкат Мирзиёев обратил особое внимание на вопросы открытия в областном центре филиалов республиканских специализированных медицинских центров кардиологии и эндокринологии, реконструкции и оснащения современным оборудованием клиники инфекционных заболеваний, клиники Андижанского государственного медицинского института, что имеет важное значение в совершенствовании охраны здоровья населения. Президент дал ответственным лицам поручения по ускорению этой благородной работы.