Гиёхли ўтлар аралашмаси билан бойитилган кўк ва қора чой махсулотларни сертификатлаштириш ва экспортга чиқарилишга эришилди
Фарғона вилоят Учкуприк туман Ўрозмерган 94 уйда фаолият кўрсатиб келаётган “Mehrigiyo” КК корхонаси томонидан Ts 15399309-03:2014 Кўк ва қора чой «Mo’jiza» ТУ талаби асосида ишлаб чиқарилган лаган, пияла, коса, чойнак ва салатница маҳсулотларини Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 28.04.2011 йилдаги №122-сонли «Сертификатлаштириш тартиботларини ва сифат менежменти тизимларини жорий этишни такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарорининг биринчи бандига асосан Қўқон синов ва сертификатлаштириш маркази давлат корхонаси маҳсулотларни сертификатлаштириш идораси томонидан сертификатлаштирилди ҳамда маҳсулот Россия Федерациясига экспорт қилинишига эришилди.

По обрашению ЧП “Mehrigiyo” сертифисированию и на поставку в экспорт следующих выпускаемых товаров На основе чайа зеленого и черного с растительными травами изготовленных по требованиям Ts 15399309-03:2014 Чай “Мўжиза” ТУ. организовано сертификация продукции.
Специалистами ГП Кокандского ЦИС дано разяснение по поставке продукии на экспорт Постановлением кабинета министров Республики Узбекистан от 28.04.2011г. №122 «О дополнительных мерах по совершенствованию процедур сертификации и внедрения систем менеджмента качества» в целях создания благоприятных условий предприятиям-производителям о проведении сертификации продукции. Предприятию создано условие поставки на экспорт в Респубику Кыргизстан.