Joriy yilning 3 aprel kuni“O‘zstandart” agentligida “Wakefield Inspection Services Limited” rahbari janob Piter Veykfild bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Mehmon bilan uchrashuvda “O‘zstandart” agentligi bosh direktori A.O‘.Karimov janob Piter Veykfild “O‘zstandart” agentligiga qo‘shilgan O‘zbekiston “Sifat” markazi tizimi faoliyatini samarali takomillashtirish bo‘yicha o‘tkazilayotgan davra suxbatiga tashrif buyurgani uchun o‘z minnatdorchiligini bildirdi.
A.O‘.Karimov paxta tolasini sifatini tekshirish tizimini yangi bosqichga olib chiqish, sohaga zamonaviy sinov jixozlarini olib kirish, O‘zbekiston Respublikasida faoliyat yuritayotgan tekstil trikotaj korxonalari talablariga aniq mos keladigan pahta sifatini aniqlash tizimini joriy qilish bo‘yicha aniq rejalar haqida to‘xtab o‘tildi.
Janob Piter Veykfild paxta sohasida muvofiqlikni baholash tizimini takomillashtirish uchun hozirgi zamon talablariga mos qo‘shma laboratoriyalar ochilishiga alohida e’tibor qaratdi.

3 апреля 2018 года в Агентстве «Узстандарт» состоялась встреча с руководителем компании “Wakefield Inspection Services Limited” господином Питером Вэйкфилд.
В ходе встречи Генеральный директор агентства «Узстандарт» А.Каримов поблагодарил гостя за сотрудничество и работу проводимую, по развитию Узбекского Центра «Сифат», недавно вошедшего в состав агентства «Узстандарт».
А.Каримов сообщил, что в настоящее время в Республике Узбекистан проводятся мероприятия по переходу на новый уровень системы сертификации хлопкового волокна, переоснащению испытательных лабораторий современным оборудованием, а также повышению качества хлопко-волокна в соответствии с требованиями текстильно-трикотажных предприятий республики.
С своей стороны, господин Питер Вэйкфилд отметил необходимость создания совместных современных испытательных лабораторий в области оценки соответствия хлопкового волокна в соответствии с требованиями международных стандартов.