Навоий синов ва сертификатлаштириш маркази Давлат Корхонанинг мажлислар залида 2018 йилнинг 20 февраль куни, Навоий синов ва сертификатлаштириш маркази Давлат Корхонаси, Навоий Стандартлаштириш Метрология Бошқармаси, “Саноатконтехназорат” ДИ Навоий филиали, “Ўздавнефтигазинспекция” Навоий филиали ходимлари хамкорликда вилоятда мавжуд Автомобилларга сиқилган газ тарқатиш шахобчалари хамда Автомобилларга суюлтирилган газ тарқатиш шахобчалар рахбар ва операторлари учун Вазирлар Махкамаси томонидан тасдиқланган №326-сонли “Сиқилган табиий газ, суюлтирилган газ ёки дизел ва газ ёқилғиси аралашмаси билан ишлайдиган транспорт воситалари хавфсизлиги тўғрисида”ги ва №237-сонли "Муомалага чиқарилаётган ғилдаракли транспорт воситаларининг хавфсизлиги тўғрисида"ги техник регламентларни қўлланилаётганлиги юзасидан ўқув семенар ўтказилди.
Ўқув семенар давомида газ баллонларнинг хавфсизлиги, бахтсиз ходисаларни олдини олиш юзасидан презинтация ва видеороликлар қуйиб берилди. Хозирги кунда қандай газ баллонлардан фойдаланиш тўғрисида семинар иштирокчиларига тушунчалар берилди. Ўқув семинар охирида савол-жавоблар бўлиб ўтди. Берилган саволларга тегишли корхона ва ташкилотлар мутаххасислари томонидан қониқарли жавоблар берилди. Ушбу семинар Вилоят телерадиокомпанияси томонидан лавхалар олинди ва телевидения орқали эфирга узатилди.

20 февраля т.г. в зале заседаний ГП «Навоийский центр испытаний и сертификации» совместно с Навоийским Управлением стандартизации и метрологии, Государственной инспекцией “Саноатконтехназорат”, Навоийским филиалом “Ўздавнефтигазинспекция” проведен учебный семинар по вопросам реализации требований принятых общих технических регламентов:
«О безопасности автотранспортных средств, работающих на сжатом природном, сжиженном нефтяном газах или на смеси дизельного и газообразного топлива» (утвержден Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11 ноября 2015 года № 326);
«О безопасности колесных транспортных средств, выпускаемых в обращение» (утвержден Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25 апреля 2017 года №237).
В работе семинара приняли участие руководители и операторы станций распределения сжиженного газа для транспортных средств, а также водители транспортных средств, использующих сжиженный газ.
Вниманию участников семинара были представлены тематические презентации и клипы. По завершении семинара, специалисты ответили на все вопросы участников.