Мамлакатимизнинг Лондондаги элчихонаси кўмагида Ўзбекистон техник жиҳатдан тартибга солиш агентлиги ва Буюк Британиянинг “Sustainable Leather Foundation” ташкилоти ўртасида онлайн-мулоқот бўлиб ўтди.
Унда икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. “Sustainable Leather Foundation” ташкилоти ижрочи директори Дебора Тейлор чарм-пойабзал соҳаси халқ истеъмоли маҳсулотлари ишлаб чиқаришда катта ўринга эга эканлиги ва сўнгги йилларда Ўзбекистондаги технологик янгиланишлар ва маҳаллийлаштириш натижасида мазкур тармоқ сезиларли ривожланганлигини қайд этди.
Учрашувда чарм-пойабзал маҳсулотлари соҳасида стандартлаштириш ва мувофиқликни баҳолаш бўйича ҳамкорликни амалга ошириш, Буюк Британия ва Европа бозорларида чарм-пойабзал маҳсулотларига қўйилган талаблар бўйича соҳа мутахассислари ва маҳаллий чарм-пойабзал маҳсулотларини ишлаб чиқарувчилар учун трейнинг-семинарлар ташкил этишга келишиб олинди.

При поддержке посольства нашей страны в Лондоне был организован онлайн-диалог между Агентством по техническому регулированию Узбекистана и организацией «Sustainable Leather Foundation» Великобритании.
На мероприятии были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества. Исполнительный директор организации "Sustainable Leather Foundation" Дебора Тейлор отметила, что кожевенно-обувная промышленность занимает большое место в производстве товаров народного потребления и эта отрасль получила значительное развитие в результате технологической модернизации и локализации, проводимой в Узбекистане в последние годы.
По итогам встречи была достигнута договоренность о сотрудничестве в области стандартизации и оценки соответствия в области кожевенно-обувной продукции, организации обучающих семинаров для специалистов отрасли и отечественных производителей кожевенно-обувной продукции по требованиям к кожевенно-обувной продукции на рынках Великобритании и Европы.