Мамлакатимизнинг Токиодаги элчихонаси, Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги ҳамкорлигида Япониянинг “Noritsuisu Co. Ltd” компанияси президенти Аоки Шого билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда 2023 йил январ ойида Ўзбекистон Техник жиҳатдан тартибга солиш агентлиги ва унинг тизим ташкилотлари мутахассисларининг “Noritsuisu Co. Ltd” корхонасида малака оширганлиги ижобий қайд этилди.
Мебел ва мебел маҳсулотлари бутловчи қисмларини синовдан ўтказиш, маҳсулот сифати ва стандартлаштириш, грант ва техник кўмакларни жалб этиш, соҳа йўналишида ходимлар малакасини ошириб бориш юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув натижасига кўра, соҳа йўналишига оид масалаларда тажриба алмашиш ва ўзаро фикр-мулоҳазалар алмашишга келишилди.

При содействии Посольства Узбекистана в Токио и Министерства инвестиций, промышленности и торговли в Узбекском агентстве по техническому регулирования состоялась встреча с президентом японской компании «Noritsuisu Co.Ltd.» - Аоки Сёго.
На встрече были положительно отмечены результаты повышения квалификации экспертов Узбекского агентства по техническому регулированию и его подведомственных организаций в компании "Noritsuisu Co. Ltd " в январе 2023 года.
Состоялся обмен мнениями по вопросам испытания мебели и мебельных комплектующих, стандартизации и качества продукции, привлечению грантовой и технической поддержки, повышению квалификации персонала в данной области.
По итогам встречи достигнута договоренность об обмене опытом и взаимными мнениями по вопросам, касающимся указанной сферы деятельности.